خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی‌صادقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با بیان اینکه اقدام ترامپ در اعلام پایتختی قدس برای رژیم صهیونیستی پرداخت یک بدهکاری از زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود، اظهار کرد: ترامپ به ثروتمندان و قدرتمندان رژیم صهیونیستی وعده داد بود که اگر در انتخابات از او حمایت کنند، یک کار بزرگ برای آن‌ها انجام می‌دهد و اعلام پایتختی قدس، عمل کردن به وعده و پرداخت آن بدهی بود.

وی با تأکید بر اینکه اقدام ترامپ، ماهیت اصلی آمریکا و رژیم صهیونیستی را برای جهانیان آشکار کرد، افزود: تمام رؤسای جمهور‌ پیشین آمریکا نیز قصد انجام این کار را داشتند، اما موقعیت و شرایط را برای انجام آن مناسب نمی‌دانستند و جرأت انجام آن را نداشتند، چراکه می‌دانستند این اقدام می‌تواند ضربه‌های سنگینی به موقعیت آمریکا در جهان بزند.

کارشناس و تحلیلگر سیاسی با بیان اینکه اقدام ترامپ یک رسوایی بزرگ برای آمریکا بود ادامه داد: این اقدام ترامپ مبارزه جبهه کفر با اسلام را بیش از پیش آشکار کرد، البته این یک فرصت برای مسلمانان است که باید از آن در راستای تقویت وحدت و حمایت از قدس استفاده کنند.

این کارشناس و تحلیلگر سیاسی تصریح کرد: اقدام ترامپ موجب شد تا مسئله قدس که در سال‌های اخیر تحت تأثیر مسائل دیگری مانند تکفیری‌ها کم‌رنگ شده بود، دوباره مورد توجه مسلمانان قرار گیرد.

وی افزود: بسیاری از افراد و کشور‌های هم‌پیمان رژیم صهیونیستی و آمریکا نیز این عمل را اشتباه دانستند و با آن مخالفت کردند، البته این مخالفت به این معنی نیست که این کشور‌ها طرفدار مردم فلسطین هستند، بلکه به این معنی است که می‌دانند این اقدام چه تبعات منفی می‌تواند داشته باشد.

حاجی‌صادقی با بیان اینکه ترامپ با اعلام پایتختی قدس، مشروعیت رژیم صهیونیستی را بیش از پیش زیرسؤال برد، خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی از کشور‌های مسلمان مانند عربستان از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند و شنیده شده که نقش تعیین‌کننده‌ای نیز در این اقدام ترامپ داشته‌اند.

وی با بیان اینکه اقدام استکبار جهانی، موجب وحدت و انسجام بیش از پیش مسلمانان شده است، توضیح داد: رژیم صهیونیستی با سازش و تعامل قابل کنترل نیست، بلکه در مقابل اصل اسلام قرار دارد و همواره می‌کوشد تا اسلام را نابود کند؛ مسلمانان نیز نباید از دشمن انتظاری جز دشمنی و توطئه داشته باشند و باید بدانند که رژیم صهیونیستی به جنگ سرزمین نیامده، بلکه به جنگ اسلام آمده است.

این کارشناس و تحلیلگر سیاسی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره در موضوع فلسطین پیشگام و پیشتاز بوده‌ است، اظهار کرد: مقام معظم رهبری همواره تأکید داشته‌اند که مسئله اصلی جهان اسلام، مسئله فلسطین است و کارنامه ایران نیز بیانگر این است که انقلاب اسلامی همواره به مسئله قدس توجه ویژه‌ای داشته است.

وی در پایان تأکید کرد: اقدام ترامپ و همچنین نقش برجام توسط آمریکا، بار دیگر ثابت کرد که با استکبار جهانی جز با زبان زور و مقابله نمی‌توان سخن گفت و امیدواریم این اقدام ترامپ، سرآغاز سقوط و نابودی رژیم صهیونیستی باشد.

Post Author: Admin

You may also like

دختر کشاورزی که تبدیل به بازیگری مشهور شد

خبرگزاری رکنا: دختر روستا زاده اهل کره جنوبی اکنون به

پاسخ طراح پوستر جشنواره فیلم فجر امسال

خبرگزاری ایسنا: حمیدرضا بیدقی در گفت‌وگویی با ایسنا درباره طراحی

قاتل: انتقام ۱۰ سال حبس خود را گرفتم

روزنامه خراسان نوشت: ساعت ۲۲:۳۰ دهم تیر ماه شهروندان ساکن